Nieuws
Frans Molenaar Prijs 2010
Fred Farrow won afgelopen vrijdag de Frans Molenaar Prijs tijdens de Amsterdam International Fashion Week.
Al vijftien jaar wordt de Frans Molenaar prijs uitgereikt, en al vijftien jaar lang betaalde Frans de € 10.000 prijzengeld uit eigen zak. Een nobele en gewaardeerde geste, maar voor Frans was het niet meer dan normaal: “In mijn tijd bestond een prijs zoals deze nog niet. Ik zie het als een plicht om bij te dragen aan jong modetalent”, aldus de couturier.
De jonge Zwollenaar Fred Farrow was de gelukkige. Deze Artez student verraste jury en publiek met zijn ‘neurotic realism‘. De modellen waren in de huid gekropen van een Chanel-dragende bourgeoise, die na een avondje wild stappen haar shirt verwisselt met de barman.
Dit resulteerde in gedraaide, geknoopte ontwerpen, en in de accessoires hier en daar een verwijzing naar klassieke stijliconen (sjaal om het haar, maxi-zonnebrillen). Het kleurenpalet bestond uit bonte kleuren en verfspatten in combinatie met maagdelijk wit. Volgens de jury staat deze collectie voor ‘de toekomst.’
Jurylid en host Jhim Lamoree voegde daar nog een merkwaardige kanttekening aan toe: “Het lijkt nergens op, maar toch zie ik over een aantal jaren mensen in zijn ontwerpen lopen.”
Tekst: Karine Bloem




