Misschien moet je dit jaar even twee keer nadenken voordat je een echte kerstboom aanschaft. Waarom, vraag je? Oh gewoon, omdat er rond de 25.000 insecten in je kerstboom blijken te wonen. Mocht je nu al een boom hebben gekocht, dan mag je onder andere luizen, mijten, motten, springstaarten en spinnen je huisgenoten noemen. Merry Christmas, everybody!
Insecten in je kerstboom
Raak nu niet meteen in paniek, we hebben wellicht een fijne geruststelling voor je: de beestjes gaan niet zomaar je huis door lopen. Ze blijven braaf in hun bed (een tak dus) liggen. De insecten houden immers een winterslaap. Maar let op: houd je een flinke stooksessie, dan kunnen luis en co het idee hebben dat het al lente is, waardoor ze wél de hort op willen.
Tip tegen insecten
Mocht je de beestjes écht niet in je huis willen verwelkomen, dan kun je de kerstboom eerst een paar dagen in de schuur zetten. Schud 'm goed uit (of beter gezegd: laat dat door iemand anders doen), om de boom zo insectvrij mogelijk te maken. Wil je nu toch het zekere voor het onzekere nemen, dan raden we je aan een alternatief te vinden voor een kerstboom.
Kerstboom versieren
Hoe vroeg ben jij jaarlijks met het opzetten van je kerstboom? Ben je er begin november al bij, of haal je de versieringen last-minute vóór Kerstavond uit de doos? Je moet maar eens overwegen om voortaan vroeg te beginnen, want volgens dit onderzoek zijn mensen die hun kerstboom vroeg optuigen gelukkiger.